Waiting for...

A(VIVA)

A hétvégén aviva tornán jártam. Az aviva módszert Aviva Steinger Gabriella dolgozta ki és már a hatvanas évektől használják. Akkoriban még elsősorban a női ciklus rendezésére, manapság pedig olyan betegségek kiegészítő kezeléseként szolgál, mint pl. a pajzsmirigy problémák,miómák kezelése, pcos, erős, fájdalmas menstruáció, petevezeték letapadás, stb.

Sokat olvastam már róla korábban is, de nem voltam kifejezetten meggyőzve arról, hogy segíthet. Én alapvetően hiszek a nyugati orvoslásban; a természetgyógyászat, a homeopátia, a reiki és az ezekhez hasonló „gyógyításokat és csodával határos felépüléseket” mindig kicsit szkeptikusan fogadom.

Ezért is voltam nagyon kíváncsi rá, hogy milyen hatásokat vált ki belőlem az aviva. Elsőként egy négy órás ún. betanuló órán kell részt venni. Jelen esetben ez abból állt, hogy összegyűltünk 15-en az oktató stúdiójában és a hölgy először kb. egy órán keresztül beszélt arról, hogy milyen hatásai vannak/lehetnek az aviva tornának. (pl. ciklus normalizálódása, fájdalommentessé válása, hormonszint beállása, stb.). Majd egy órán keresztül különböző gyakorlatokat végeztünk, melyek néha röhögésbe fulladtak, mert rájöttünk, hogy kívülről igencsak viccesen nézhetünk ki (pl. kismajom-nagymajom járás). Az oktató elmondta, hogy az egészben az a legjobb, hogy tőle is sokszor meg szokták kérdezni, hogy mi a titka ennek a tornának és mindig az rá a válasz, hogy nem tudják, hogy miért, de működik. Majd megint egy óra beszélgetés következett és még egy óra torna.

Kívülről a feladatok nem tűnnek nehéznek, de az oktató szerint, ha az ember elvégzi a hosszabbik (30 perces) tornasorozatot, abban rendesen meg lehet izzadni. Az avivának vannak szabályai: a gyakorlatokat nem lehet felcserélni; menstruáció alatt nem lehet tornázni; egy héten minimum kétszer, de maximum háromszor végezhető (különben felborul a menstruációs ciklus) és utána kb. 5 percig be kell bugyolálni egy pokrócba a hasunkat, hogy melegen tartsa; valamint nem tanácsos vízzel megfürdeni sem (24-36 óráig), mert a belső energiákat az ember azzal kimossa magából. (Bár így a 40 fokban, ahogy az arcokat elnéztem ezen mondat után, mindenkiben meghalt egy kicsit valami.)

A gyakorlatok memorizálásához érdemes venni egy könyvet (ott helyben természetesen megvásárolható), amelyben le vannak írva és rajzolva is a gyakorlatok (sőt, még zenét is ajánlanak hozzá a ’60-’70-es évek divatjának megfelelően). A könyvben gyakorlatról gyakorlatra kell haladni és kezdőként egyszerre csak egy gyakorlatot memorizálni. Majd a következő gyakorló napon a következő feladatot és így tovább a végéig (18 gyakorlat van). Ha már mennek a gyakorlatok, akkor részt lehet venni ún. gyakorló órákon az oktatónál. (Néha azért érdemes elmenni az oktató órájára, nehogy hibásan rögzüljenek be a gyakorlatok).

És hogy ezek után mi a véleményem az aviva tornáról?

Azt gondoltam, adok magamnak három hónapot, addig betanulok, végzem a gyakorlatokat az előírtaknak megfelelően és meglátjuk, merre haladok tovább. Az oktató úgy emlegette a három hónapot minden esetnél (3 hónap alatt rendeződött xy menstruációja, 3 hónap alatt helyreállt a hormonháztartása, 3 hónap múlva csökkenteni lehetett a gyógyszeradagját, stb.) mint valami bűvös számot, így én is belőttem magamnak ezt az időintervallumot, nézzük meg, hogy mi történik. Nagyon sok pozitív dolgot hallottam (talán azért, mert el akarom hinni, hogy igaz), de volt egy pár olyan dolog is, ami nekem már inkább hasonlított a „3 hónap alatt 30 kiló mínusz éhezés nélkül” c. hirdetésekhez.

Mindenesetre bizakodva távoztam, mert az ember szeret kapaszkodni minden szalmaszálba, amit el tud érni.

 

UI:

Az előző bejegyzésemben említett orvosnál tett látogatásom röviden és tömören annyival zárult, hogy a doki nem látja indokoltnak a műtétet az inszemináció előtt. Szerinte a petevezeték átjárhatóságinál már látni lehetett volna, ha endometriózisom van, úgyhogy ő javasolná az inszemináció megkezdését.

Most várakozó álláspontra helyezkedtünk. Besokalltam. Elég volt a sok vizsgálatból, vérvételből (persze tudom, még sehol sem tartunk.) Pihenünk kicsit. Pihen a szervezetem, az agyam és a lelkem is.

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!