Waiting for...

Rajzold le, hogy mit érzel… (avagy az érzéseim 3 képben)

Elég semmitmondó, amolyan minden mindegy állapotban/hangulatban érkeztem a minap Árvai Nórihoz, aki látva ezt a nihilt, úgy döntött, hogy rajzolni fogunk (vagyis én). Többféle érzést kellett papírra vetni, amihez előtte megkaptam az instrukciókat. Ebből most hármat osztanék meg veletek, bár előre bocsátom, hogy az egy enyhe kifejezés, hogy nem tudok rajzolni. Szerintem egy ügyes kezű óvodás is szebben pingál nálam (ugye, anya? 🙂 ). Úgyhogy nézzétek el nekem a rajz minőségét, koncentráljunk inkább a mögöttes tartalomra. 🙂

Voltak olyan rajzok (érzések), amit szimbólumokkal kellett megjeleníteni és voltak olyanok is, ahol direkt felhívta Nóri a figyelmem, hogy ne használjak szimbólumokat, a színhasználat és a formák a lényeg.

Rajz 1. – Mit jelent nekem a szerelem?

Ezen a rajzon azt kellett átadnom, hogyha arra az érzésre gondolok, hogy szerelem, akkor mit társítok hozzá. Mint látjátok, a papír közepén megjelenik egy piros szív, ami nekem egyértelműen a szerelmet juttatja az eszembe. A bal felső sarokban madarak, ami a szerelemben lévő szabadságot jelképezi, alatta pedig a pillangó, a kezdeti lángoló érzéseket (tudjátok, amikor pillangó van a hasban 🙂 ). Jobb oldalon felül a síró ember a szerelemben lévő szenvedést, fájdalmat jelképezi (ami Nóri szerint nagyon jó, hogy ezt így meg merem jeleníteni). Bal oldali sarokban a két ember a férjemet és engem jelképez (mint szerelmeseket), jobb oldali sarokban pedig egy gurulós bőröndöt (!) próbáltam ábrázolni (nem, ez nem egy dőlni készülő villamos 🙂 ), mert nekem a szerelemhez hozzátartozik a férjemmel való kalandozás és utazás is.

(kép: saját)

(kép: saját)

Rajz 2. – A fa

Állítólag a pszichológusoknál bevett szokás, hogy rajzoltatnak egy fát a pácienssel. Nem mondanak, hozzá semmi instrukciót, csak annyit, hogy rajzolj egy fát. Teljesen rád van bízva, hogy milyen fa, annyit volt a kérés, hogy dolgozzam ki, részletgazdag legyen. Nos, én egy elég nagy fát rajzoltam a kép jobb oldalára, hatalmas lombkoronával. Mint látjátok, megterem rajta a cseresznye. A fa mellé rajzoltam füvet, tulipánokat, bokrokat, egy házat, illetve hozzá két kék (!) embert. Valamint a rajzon megjelentek még a felhők, illetve a nap is.

Konklúzió: Nóri azt mondta, hogy erre a rajzra volt a leginkább kíváncsi, mert ez az anyasággal, a gyerekkel kapcsolatban sokféle érzést elárul. A piros cseresznye megjelenése a fán egyértelműen a termékenységre utal. Arra, hogy tényleg megvan bennem a vágy arra, hogy gyerekem legyen, nem pedig csak ezzel áltatom magam. A fa körüli élet megjelenése (a fű, a virágok, a bokrok, az emberek), mind magában foglalja a vágyat a családban, a gyerekkel való életre. (Kicsit megnyugodtam, hogy nem az derült ki, hogy érzelmileg totál sivár vagyok).

(kép: saját)

(kép: saját)

Rajz 3. – Az eddigi életem egy folyamatban

Feladat: az eddigi életemet egy folyamatábrán megjeleníteni.

Az első kék (a kék szín a rajzaimban – mint számomra is kiderült – a stabilitást jelenti) a gyerekkorom, az utána következő zöld (a zöld a semleges szín nálam), pedig az általános iskola alsó tagozata. A markánsan megjelenő fekete az általános iskola felső tagozatát jelenti, ahol nem éreztem jól magam a lányok közötti állandó furkálódás miatt.

Majd újra jön a kék, ami a középiskolai évek, őt követi az egyértelmű piros, ami életem első nagy szerelmét jelképezi. Megint egy kék, ami az érettségi utáni időszak. Ezután jön újra egy zöld, ami életem következő hosszabb kapcsolata (érdekes, hogy nem piros. Már akkor is gondoltam és utólag egyértelműen azt mondom, hogy nem volt nagy szerelem, cserébe viszont sokáig tartott).

Ezután jön egy narancssárga, ami egyértelműen a felszabadultság, a szabadság érzése. A hosszú kapcsolat utáni mély lélegzetvétel és felszínre emelkedés. Megint jön egy kék, ami a munkahelyi stabilitást jelképezi, majd megjelenik egy rózsaszín, ami a következő hosszabb kapcsolatomat hivatott jelképezni. Szerelem volt, de mégsem akkora, hogy piros színt kapjon, sok volt benne a kétség. Az ezt követő fekete egyértelműen ennek a kapcsolatnak a kudarcára utal, ami mind lelkileg, mind fizikailag megviselt engem.

Egy újabb narancssárga a férjemmel való megismerkedés (a benne lévő fekete csíkok a kezdeti nehézségeket hivatottak jelképezni). A piros az egyértelmű egymásra találás, a szerelem színe, most pedig tartunk a piros-narancssárga, illetve a kék színnél, ami a stabilitást, a boldogságot, a szerelmet, a szabadságot jelképezi. (A színek elmosódása még inkább a biztonságra utal).

Tudtátok követni? 🙂

(kép: saját)

(kép: saját)

Egyébként számomra az volt meglepő, hogy mennyi színnel dolgoztam. Világos színekkel. Alig használtam feketét és sötétebb színeket. Tehát mégsem olyan komor a lelkem, mint ahogy én azt néha érzem. 🙂

 

Köszönöm szépen, hogy elolvastad. Ha tetszett ez a bejegyzés és szívesen olvasnál még, iratkozz fel a blogkövetésre, illetve megtalálsz a facebook-on is.

(kép: twinkieminions.com)

(kép: twinkieminions.com)

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!