Waiting for...

A nagy babakocsi dilemma 1. rész

A terhességem 12. hetének betöltése után mentünk először bababoltba, ahol azt néztük meg a férjemmel, hogy milyen az ikres babakocsi felhozatal. Úgy voltunk vele, hogy kezdésként menjünk a legismertebb áruházlánc legnagyobb üzletébe, mert ott biztos, hogy nagy a választék, mindent megnézegethetünk, ami nekünk kelleni fog, vagy még fogalmunk sincs, hogy kelleni fog, de ott majd rávilágítanak, hogy igen.

Amikor kiderült, hogy ikreket várunk, nekem fejben már villámgyorsan kialakult egy elképzelés, miszerint az egymás melletti üléssel rendelkező babakocsi lesz a megfelelő. Ha néha az utcán láttam olyan párt, aki ikres babakocsit tologatott és az nem egymás melletti, hanem egymás előtti (mögötti) változat volt, nekem mindig olyan idegennek és óriásinak hatott. Végeztem különböző fórumokon is kutatásokat, anyukákat kérdeztem meg, hogy kinek, mi vált be jobban, de nyilván ahány ember, annyiféle vélemény. Nem lehet egyöntetűen megállapítani, hogy egyik, vagy a másik jobb lenne, ki melyiket használta, szerette, amellett tette le a voksát.

forrás: kisbabanaplo.com

Mielőtt elmentünk volna a boltba, bennem leginkább az fogalmazódott meg, hogy háromkerekű kocsit szeretnék, lehetőleg minél nagyobb kerekekkel, mert mi sokat járunk nem aszfaltozott úton, kirándulni, kell, hogy a babakocsi bizonyos mértékig bírja a strapát. Az első meglepetés akkor ért, amikor túl nagy választékkal nem találkoztunk itt  sem. (Az ún. esernyőre csukható babakocsi első körben kiesik, hiszen az már csak nagyobb gyerekeknél használható.) Az egymás melletti kiszerelésű kocsik számomra nem tűntek valami jó minőségűnek, kis kerékkel voltak ellátva, szélesek voltak, a színük, anyaguk, formájuk sem volt az igazi, egyszóval megnéztünk egy párat és egyik sem lett befutó.

Peg Perego Duette (forrás: saját, felhasználása csak a szerző engedélyével – MeE Projekt)

Ezután kezdtük el nézegetni az egymás mögötti változatokat, amiben két fajtát is találtunk, ami viszonylag jónak hatott (bár a kerék mérete itt sem volt igazán kielégítő), de a babakocsik kidolgozása szép és igényes volt, látszott, hogy minőségi anyagból készültek, strapabíróbbnak tűntek, mint az egymás melletti változatok. Ez a két kocsi pedig a Peg Perego Duette, illetve az ABC Design Zoom voltak. Elkezdtük számításba venni a pozitívumokat és a negatívumokat:

  • Csábító az, hogy ez a fajta kocsi nem szélesebb, mint az együléses társa, simán be lehet férni a boltok, liftek, bejáratok ajtaján.
  • Mellettük szól az, hogy a babaülések forgathatóak, a gyerekek ülhetnek egymással szemben, egymásnak háttal, velem szemben, nekem háttal.
  • Viszonylag nagy pakoló, tároló felülettel rendelkezik a kocsiknak az alja.
  • Ellenük szólt viszont a hosszúságuk, hiszen mindkettő olyan hosszú (az ABC 121 cm, a Peg Perego pedig 135 cm), hogy vannak pl. olyan liftek, ahova nem lehet őket beügyeskedni. Illetve az is, hogy pont a hosszúságuk miatt nem tűnnek olyan biztonságosnak pl. az úttesten való átkelésnél, hiszen ahhoz, hogy be tudd látni az utcát a parkoló autóktól, az első kocsiban ülő gyereket már rég kitoltad az úttestre.
  • Valamint az is hátrány, hogy amelyik az első kocsiban ül, az igencsak messze kerül attól, aki tolja.

ABC Design Zoom (forrás: saját, felhasználása csak a szerző engedélyével – MeE Projekt)

Valamint – valljuk be- azért az is fontos szempont a babakocsiknál, hogy mennyibe is kerülnek. A fenti márkákat nem lehet újszülött kortól használni, csak mózeskosár és/vagy autósülés kiegészítővel. Ezekkel a kiegészítőkkel együtt, újonnan a babakocsik olyan 400 ezer forintba kerülnek. Nekünk azért ez egy kicsit soknak tűnt egy kocsiért.

Mindeközben a férjem megtalálta álmaink babakocsiját a Thule gyártmányában, ami három óriás, felfújható kerékkel rendelkezik, egy pillanat alatt összecsukható, kis helyen elfér és könnyű (a többihez képest legalábbis). Valójában egy futóbabakocsi. Magyarországon nem is lehet az ikres változatot kapni, csak az együlésest. Legközelebb Bécsben nézhető meg élőben az ikres változat. Az ikres kocsi árának már utána sem néztünk, hiszen az itthon kapható együléses is igencsak drága volt (az autósülés és mózes kiegészítő nélkül), így nyilván az ikres példány fajlagosan többe kerül.

Az álom Thule együléses változata (forrás: saját, felhasználása csak a szerző engedélyével – MeE Projekt)

Komoly dilemma elé kerültünk. Valójában egyik sem nyerte el annyira a tetszésünket, hogy éveken át azt tologassuk. Hetek teltek el, míg ráleltünk a megoldásra. Hogy mi az? A következő bejegyzésből kiderül…

Folyt. köv. hamarosan…

 

Köszönöm, hogy olvasol. Ha nem akarsz lemaradni a következő bejegyzésekről sem, iratkozz fel a blogkövetésre, illetve gyere és látogass el a facebook oldalamra is, ahol további érdekességeket is találhatsz.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!