Az előző bejegyzésemben már írtam arról, hogy milyen nehézségekkel találkoztunk szembe, amikor belevetettük magunkat a babakocsi vásárlás örömeibe. Azért nehéz kérdés ez, mert nyilván szeretnénk megtalálni a babák számára és számunkra is a legmegfelelőbb darabot (mint mindenki), de hogy jól döntöttünk-e, az majd úgyis csak akkor fog kiderülni, amikor a babakocsi átesik a tűzkeresztségen és több hónapja a családunk használatában áll már.
A boltokban felmerült babakocsi árakat elnézegetve volt egy olyan időszak, amikor úgy döntöttünk a férjemmel, hogy lehet, hogy inkább a használt darabok irányába kellene elmenni. Én nem tudom, hogy ki hogy van vele, de nekem mindig van egy kis fenntartásom a használt darabokkal kapcsolatban. Pedig tényleg próbálkoztam vele, voltam többször használt ruha boltokban, turkálókban is, de mindig vásárlás nélkül távoztam. A turkálás valahogy nem az én műfajom és minden tiszteletem azoké, akik ezt tudják és szeretik csinálni.
Szóval megnéztünk használtan egy pár kocsit, de valahogy itt is az volt az érzésem, mint a használt ruháknál, hogy én ezt nem szeretném. Soha nem tudhatom, hogy milyen rejtett hibája van annak az adott darabnak (persze tudom, az újnál is lehetnek gyártási problémák) és a különböző csoportokban is sokat olvastam arról, hogy anyukák mennyire pórul jártak a használt babakocsik vásárlásával. Láttunk mi is olyan darabokat, amit koszosan, foltosan, itt-ott megütődve, lógó kerékkel, hiányos felszereléssel, napszítta állapotban, stb. próbáltak nem kevés pénzért eladni.
Aztán a másik dilemma, amin nagyon sokáig küzdöttünk: a mózeskosár kérdésköre volt. Alapesetben a legtöbb babakocsit úgy árulják, hogy van a sportrész, ami kb. 6 hónapos kortól használandó, ennél korábban a helyette a kocsira csatolható mózesben lehet sétáltatni a babát, mert az teljes vízszintességet garantál neki és hason is altatható benne. Kutakodtam nagyon sok helyen, megkérdeztem egy csomó anyukát, hogy kinek mi vált be. Természetesen itt is egészen eltérő válaszokat kaptam, volt, aki azt írta, hogy nem volt mózesük és nem is érezték a hiányát. Volt olyan, aki azt írta, hogy volt ugyan mózeskosaruk, de sosem használták. Mások használták kb. háromszor, de olyan is volt, aki azt írta, hogy a gyermeke nagyon szerette élete első pár hónapjában. Megint csak nem kerültünk beljebb a kérdés megválaszolásával. 🙂
A babakocsik nézegetése közben is kérdezgettük az eladókat, hogy mennyire praktikus és jól használható a mózes, volt egy olyan hely, ahol a nagyon udvariatlan eladóhölgy kijelentette, hogy a babát 6 hónapos koráig KÖTELEZŐ mózesban szállítani és kész! Értem én, hogy nekik az a bevétel, ha a babakocsi mellé még a mózest is sikerül rásózni a vevőre, de nem az volt a kérdés, hogy mi a kötelező és mi nem. Nyilván az autóban autósülésben kell a babát szállítani, ez nem kérdés. De a mózesről semmiféle előírás nincsen. Gondolkodtam is, hogy majd sétáltatás közben odajön hozzám a rendőr és megkérdi, hogy „Hölgyem, mennyi idős ez a baba? És miért nem mózesban tologatja itt??” Mondanom sem kell a boltból elég hamar, vásárlás nélkül távoztunk.
Aztán egy szép napon elmentünk a Babaszafari áruházába, ahol, amint beléptem az ajtón, megláttam egy kocsit, ami már első ránézésre is nagyon tetszetős volt nekem. A Chippolino Twix sötétbarna és bézs színkombinációja, az egymás melletti ülés elhelyezésekkel egyből lenyűgözött. Maga a kocsi egy kicsit vékonyabb kivitelű, mint a többi egymás melletti társa (lemértük a boltok be- és kijáratát, ahova gyakran járunk, simán beférünk vele). Nagy kerekekkel van ellátva, amik ráadásul egy fémpánttal vannak rögzítve a kocsihoz. A kocsi kereke természetesen kivehető, így csukott állapotban könnyen befér a csomagtartóba.
Az ülések gyakorlatilag teljesen dönthetőek (forrás: saját, felhasználása csak a szerző engedélyével – MeE Projekt)
Nem lehet hozzá mózest, vagy autósülést csatlakoztatni, viszont a babakocsi sportrésze annyira megdönthető, hogy a gyerek gyakorlatilag vízszintesen tud feküdni benne. A lábtartó felhajtható derékszögben (így ugye alulról nem csúszik ki a baba és ez elég nagy előny a többi kocsival szemben, mert nagyon soknál csak 45 fokig hajtható fel a lábtartó) és óriási, vastag lábzsákot is árultak hozzá, ami szintén nem elhanyagolható szempont a mi télen születendő babáinknál és szintén elősegíti a zárt, mózes érzést. A napvédője is extra mélységig lehúzható. Szerelem volt első látásra, utána ugyan megnéztünk még egy pár járgányt, de én már csak a Chippolinot szerettem volna.
Nem vettük meg elsőre, hagytunk magunknak egy kis gondolkodási időt, de végül két hét után visszamentünk az áruházba, ahol beszereztük ezt a nekünk tetszetős darabot. Vettünk mellé még két autósülést is, így a mózest és az azzal járó életérzést végül kihagyjuk az életünkből.
Köszönöm, hogy olvasol. Ha nem akarsz lemaradni a további bejegyzésekről, akkor iratkozz fel a blogkövetésre, illetve gyere és látogass el a facebook oldalamra is, ahol további érdekességeket is találhatsz.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: